Elton John vydá novou desku

  • Kategorie: Novinky

    Elton John dokončuje novou desku, na které se vrátil ke svým začátkům, kdy natáčel pouze se dvěma muzikanty. Vydatně jej v tom podpořil i producent desky T-Bone Burnett.

    T-Bone Burnett s Eltonem pracoval už na předchozím albu The Union (natočeném spolu s legendou Leonem Russellem), po této spolupráci Elton řekl, že už s žádným jiným producentem natáčet nechce. A skutečně se tedy znovu sešli na práci počátkem roku. Nová deska se bude jmenovat The Diving Board a sám Elton konstatoval, že je to: „Nejlepší sólová deska, jakou jsem udělal za celá léta.“ Pravda, to se říká o každém novém albu, těžko může muzikant říct, že jeho novinka není tak dobrá jako starší desky, nicméně v tomto případě se možná máme opravdu na co těšit. S nápadem nahrávat jen ve třech prý přišel Burnett, Elton přizval kamaráda baskytaristu Raphaela Saadiqa a Burnett bubeníka Jay Bellerose, který s Eltonem dělal i na poslední desce The Union. Ve dvou písních pak hraje ještě kytarista Doyle Bramhall II, který v posledních letech spolupracoval hlavně s Erikem Claptonem a Rogerem Watersem.

    Původně se Eltonovi moc do nahrávání nechtělo, i když dostal nové texty od dlouholetého skladatelského partnera Bernieho Taupina. „Musel jsem se vrátit do studia, ale popravdě jsem si vůbec nebyl jistý, jestli chci tak brzo (po The Union). Byl jsem na dovolené a na texty se ani nepodíval, ale řekl jsem si, že půjdu do studia, a když to nepůjde, necháme to být.“ A šlo to, Eltona zcela pohltila inspirace a během dvou dnů napsal dvanáct nových písní, během dalších čtyř dní je natočili a deset jich vybrali pro desku. Rychlost v současnosti, kdy alba vznikají několik měsíců, vskutku nevídaná. Přesto nakonec nechal písně uležet a teď se rozhodl ještě nějaké přidat.  Producent Burnett k tomu časopisu Rolling Stone řekl: „Je to poprvé, co měl Elton čas s nějakými písničkami žít dost dlouho, namísto toho, aby se hned vydaly. Máme sedm nebo osm písní, které tvoří jasný celek, mají jednotnou identitu. Myslím, že si řekl: ‚Víš co, možná bych měl napsat ještě pár písní do stejné nálady, aby to bylo ucelenější.‘ Některé kousky byly možná moc veselé pro ten celkový dojem z alba.


    Shery Crow, Elton John a T-Bone Burnett v roce 2010


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...