ELTON JOHN přijede ještě letos do Prahy!

 • Kategorie: Novinky

  Je to tak! Vrací se po 3 letech a už teď je jasné, že hala ve Vysočanech bude beznadějně vyprodaná.
  Vstupenky budou v prodeji od pondělí 18. března a budou stát od 1 390 do 2 590 korun.

  Elton John zahraje 18. prosince v pražské O2 aréně.

  Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercules je používáno velmi zřídka.

  Od svých 16 let si vydělával hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách. V konkurzu nových talentů se neprosadil, i pro zavalitou postavu s brýlemi, ale přinesl si odtud písničkové texty Bernieho Taupina, se kterým pak dlouho spolupracoval. Prvním jeho zaměstnavatelem se stalo hudební nakladatelství Disk James Music. Přivydělával si skládáním balad pro zavedené zpěváky, pak se rozhodl psát pro sebe a v letech 1969-1970 vydal tři alba.

  Je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako Rocket Man a Your Song z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. Proslavilo ho též extravagantní pestrobarevné odívání a veřejně řešený soukromý život. K jeho nejznámějším hitům patří též písničky Daniel, Candle in wind, I´m Still Standing nebo Can you feel the love tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob: „Lví král“. Z duetů jmenujme např. Don´t Go Breaking My Heart s Kiki Dee nebo Don´t Let The Sun Go Down On Me s Georgem Michaelem.

  Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

  Je otevřeným gayem, jeho partnerem je o patnáct let mladší David Furnish. Pár má dvě děti, první syn Zachary se narodil na vánoce roku 2010, zhruba ve stejném období o dva roky později se jim narodilo i druhé dítě, jde opět o chlapce pojmenovaného Elijah Joseph Daniel. Biologická matka, jejíž jméno je pečlivě chráněno, je matkou obou dětí.

  http://www.youtube.com/watch?v=sgWdT-K3cVE


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...