Donald Trump není šampion, říkají Queen

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Kapela Queen se ostře ohradila proti použití písně We Are the Champions na republikánském sjezdu v Clevelandu. Skupina již dříve prezidentské kandidáta Donalda Trumpa vyzvala, aby její písně v kampani nepoužíval.

    „Jsme znechuceni opakovaným použitím této písně bez příslušného souhlasu, a to i přes to, že jsme vyzvali, aby se tak nedělo, což Trump a jeho kampaň očividně ignorují,“ uvedla kapela v prohlášení. V dokumentu rovněž uvádí, že nechce, aby její hudba byla spojována s jakoukoli politickou debatou. „Věříme, doufáme a očekáváme, že Trump a jeho kampaň to budou respektovat,“ dodala skupina.

    Píseň We Are the Champions zazněla na sjezdu republikánů v pondělí, tedy v první den konventu. Během této skladby Trump předstoupil na pódium, aby zde uvedl k řečnickému pultu svou manželku Melanii.

    Skupina Queen není jediná, kdo nechce, aby kontroverzní americký miliardář její díla používal. Trumpa ke stejnému kroku vyzvali Rolling Stones, R.E.M., Adele či Neil Young. Otázkou zůstává, jestli vůbec existuje nějaký hudební interpret, který by chtěl být s osobou Donalda Trumpa spojovaný. Zatím to vypadá, že ne.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...