Donald Trump versus rockeři

  • Kategorie: Novinky

    S postupující prezidentskou kampaní ve Spojených státech přibývá hudebníků, kteří se ostře ohrazují proti užívání svých písní jako motivačních songů na mítincích současného prezidenta Donalda Trumpa. Nejnověji se k nim přidal Phil Collins a skupina Genesis.

    Rolling Stones, Neil Young, Eric Burdon, Queen, Guns N‘ Roses, Elton John, R.E.M., Aerosmith, John Fogerty, Paul Rodgers (Free), Dexys Midnight Runners, správci odkazů Toma Pettyho, Prince či George Harrisona a mnozí další se ohrazují proti užívání svých písniček a někteří dali na amerického prezidenta kvůli tomu dokonce žalobu.

    „Jen si to představte,“ řekl kupříkladu Neil Young, „slyšíte hrát Rockin’ in the Free World poté co domluví tento prezident. A zvolí si to jako hlavní tematickou píseň. Tak tedy pro něj jsem ji rozhodně nepsal.“

    Vůči americkému prezidentovi se vyhrazuje velká většina rockové scény. Rovněž lidé jako Paul McCartney, Bono, Roger Waters, Bruce Springsteen, Cher nebo David Crosby. Přesto má Donald Trump v hudebním světě i své podporovatele. Hlásí se k němu např. John Lydon ze Sex Pistols, Ted Nugent z Amboy Dukes nebo Ace Frehley z Kiss. Stojí za ním také herci Jon Voight, James Woods či Dennis Quaid.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...