Do Prahy zavítá Dionne Warwick

  • Kategorie: Novinky

    Letošní seznam hvězd, které navštíví Českou republiku, dostane třešinku v podobě soulové legendy Dionne Warwick. Zpěvačka, jež od šedesátých let poslala do amerického žebříčku přes šest desítek hitů, přijede do Prahy 14. září 2018.

    Sólovou zpěvaččinu kariéru odstartoval hit Don’t Make Me Over v roce 1962, kdy už za sebou měla mnoho zkušeností jako velmi vytížená sboristka. Následovaly hity kalibru Anyone Who Had a Heart, I Say a Little Prayer nebo Valley of the Dolls. Spolupracovala také s Elvisem, Eltonem Johnem nebo Steviem Wonderem.

    Mnoho z jejích singlů přebírali zejména hudebníci tzv. britské invaze. I v Československu ale mnoho zpěvaček sáhlo do jejího repertoáru. Např. Marta Kubišová pro skladbu Anyone Who Had A Heart (Denně čekám), Judita Čeřovská pro Don’t Make Me Over (To se mi nezdá), Helena Vondráčková pro (There’s) Always Something There to Remind Me (Všechno už je pryč, už je ráno) nebo I Say A Little Prayer (Proč mě nikdo nemá rád), Jitka Zelenková zase pro Wishin‘ And Hopin‘ (Tři slova).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...