Dnes slaví narozeniny David Bowie! Je mu 66 let!

 • Kategorie: Novinky

  David Bowie o sobě nedal vědět opravdu dlouho. Několikrát už se dokonce spekulovalo, že se stáhl do ústraní a v jeho dva roky staré biografii dokonce, že odešel do hudebního důchodu.
  Dnes obnovil své internetové stránky, přidal odkaz na novou píseň Where Are We Now? a na březen ohlásil vydání desky The Next Day. Bude to jeho první nahrávka od alba Reality, které vyšlo v roce 2003. Písničku si fanoušci mohou stáhnout exkluzivně na iTunes, kde je možné si novou desku i předobjednat.

  Nenadálým oznámením Bowie dokázal opět zaskočit hudební svět . „Nakonec, David je ten typ umělce, který píše a předvádí, co sám chce a kdy sám chce. Dnes má rozhodně co říct,“ píše se na Bowieho stránkách.
  Novou písničku Where Are We Now? si Bowie napsal sám a produkoval ji jeho dlouholetý spolupracovník Tony Visconti. Natáčelo se v New Yorku a melancholický singl doprovází zvláštní klip v režii Tonyho Ourslera, který navozuje atmosféru Bowieho slavného pobytu v Berlíně. Album vyjde ve standardní verzi se čtrnácti písněmi, v luxusní edici se fanoušci dočkají ještě tří navíc.

  Zdroj: http://kultura.idnes.cz


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...