Dežo Hoffmann má své muzeum

  • Kategorie: Novinky

    Rodný dům světoznámého slovenského fotografa byl otevřen v Banské Štiavnici, kde se Dežo (Dezo) Hoffmann narodil v roce 1912. Proslavil se jako fotograf zejména britské i americké hudební a filmové scény, nejznámější jsou jeho snímky Beatles, jimž se načas stal dvorním fotografem.

    Hoffmann se narodil v židovské rodině Kornélii a Lajosovi Hoffmannovi, o otce však brzy přišel. Vyučil se typografem, krátce žil v Praze, jako válečný kameraman a fotograf prošel např. občanskou válkou ve Španělsku (při níž ztratil první ženu) a druhou světovou válku, v níž se stal i členem jednotek RAF. V Británii se oženil a po válce trvale usadil.

    V samotných začátcích rozjezdu Beatles se s nimi blízce spřátelil a opakovaně je doprovázel při všech aktivitách. Díky tomu je autorem mnoha slavných až ikonických snímků, jeho objektivu pózovali také Rolling Stones, Yardbirds, Who, Searchers, Kinks, Herman´s Hermits, Shadows, Cliff Richard, Spencer Davis Group, Animals, Elton John, Bob Dylan, Pink Floyd, Cream, Jerry Lee Lewis, Easybeats, Frank Sinatra, Marilyn Monroe, Laurence Olivier a mnoho dalších.

    Více na dezohoffman.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...