David Gilmour jedinkrát v kinech

  • Kategorie: Novinky

    Téměř pětačtyřicet let od natáčení filmového koncertu skupiny Pink Floyd v Pompejích vystoupil vloni David Gilmour na stejném místě znovu, tentokrát před živým publikem. Záznam koncertu vstoupí ve středu 13. září na jeden večer do českých kin. Souběžně show vyjde na nosičích CD, LP, Blu-ray a DVD.

    „Padaly různé nápady, kde bychom mohli hrát,“ řekl David Gilmour. „A pak někdo navrhl Pompeje. Hned jsem řekl, že jasně, to by bylo skvělé. Nevyjde to, určitě nás nenechají tam hrát, ale zkuste to… A ono se to podařilo. Přineslo to s sebou spoustu vzpomínek.“

    Gilmour odehrál v Pompejích dva koncerty 7. a 8. července loňského roku v rámci turné ke své desce Rattle That Lock. Bylo to vůbec poprvé od dob gladiátorských zápasů, kdy v aréně někdo vystoupil před publikem. Více než polovinu repertoáru tvořily skladby Pink Floyd, jediná z nich, One Of These Days, zazněla právě i na slavném záznamu Pink Floyd.

    Koncertní záznam uvedou v Praze kina jako Světozor, Bio Oko, Aero, Modřany nebo Radotín, stejně jako některé multiplexy (Černý Most, Hostivař, Anděl). Promítat se bude 13. září.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...