Čtveřice Sister Sledge přišla o jednu členku. Zemřela Joni Sledge

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Zemřela disco legenda! Joni Sledge byla v pátek nalezena mrtvá ve svém domě ve Phoenixu v Arizoně. Podle přibuzných zemřela už v pátek, ale zpráva se přes americká média dostala do všeobecného povědomí až začátkem tohoto týdne. Příčina smrti je zatím neobjasněna. „Včera na naši rodinu padl smutek. Uvítáme vaše modlitby, zatímco oplakáváme ztrátu naší sestry, matky, tety, neteře a sestřenice,“ stojí v rodinném prohlášení.

    Joni Sledge spolu se svými sestrami Debbie, Kim a Kathy založila v roce 1971 skupinu Sister Sledge. Roky se jim příliš nedařilo, až koncem 70. let prorazily díky veleúspěšnému hitu We Are Family, který se tehdy stal disco hymnou a hraje se dodnes.

    „Byly jsme tou dobou v hudebním průmyslu osm let a už jsme byly frustrované. Říkaly jsme si: ‚No možná jsme měly jít na školu a stát se právničkami, nebo něčím, protože tohle bylo opravdu těžké‘,“ přiznala před rokem v rozhovoru s deníkem Guardian Joni. Sestry spolu následně natočily i další hity, jako třeba: He’s The Greatest Dancer, Lost in Music a Thinking of You. I když další průlomová píseň už nepřišla, sestry spolu nadále vystupovaly. V roce 2015 ještě zpívaly papežovi Františkovi na festivalu ve Filadelfii.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...