Cliff Richard vydá nové album

 • Kategorie: Novinky

  Sir Cliff Richard rozhodně nepomýšlí na důchod. Slaví šedesátiny v hudební branži a slaví je stylově – novým singlem, albem i turné. Singl i album ponesou stejný název Rise Up (Probuzení) a můžeme se na ně těšit letos na podzim. Obalem desky záměrně odkazuje na první elpíčko svého idolu Elvise Presleyho.

  „Název tohoto alba je pro mě důležitý, protože dva roky jsem nemohl takřka na nic myslet, takže je to pro mě opravdu takové probuzení,“ řekl sir Cliff Richard. Narážel na soudní spory, kterými musel v posledních dvou letech očistit své jméno po nařčení ze sexuálního obtěžování. To se mu ve všech směrech podařilo, proto se nyní s plnou energií vrhl na novou desku.

  Nové album natáčel ve studiích Abbey Road, kde právě před šedesáti lety nahrál svůj první hit Move It. Stal se jím idolem rock and rollové mládeže Velké Británie, a ačkoliv nikdy výrazněji neprorazil v Americe, patří k největším světovým legendám popu i rocku. Jen v Británii vydal přes stovku hitových singlů, v čemž mu nemůže konkurovat žádný jiný britský hudebník.

  Singl Rise Up vyjde 12. října, stejnojmenné album bude následovat 23. listopadu.

  Zatím poslední výrazný žebříčkový zářez měl Cliff se skupinou Shadows v roce 2009 a písní Singing‘ the Blues


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...