Chris Rea se vrací a rozdávali jsme vstupenky

 • Kategorie: Novinky

  Chris Rea vystoupí 7. listopadu v pražském Kongresovém centru a vy můžete být u toho i díky nám. Stačilo pozorně poslouchat ranní vysílání kolegy Jakuba Urbana v pátek 3. listopadu. Ve hře byly čtyři lístky na Chrisovu show.

  Moderátor Jakub Urban se ptal na Chrisův profesní i soukromý život. Správné odpovědi na jeho otázky zodpověděli pánové Honza z Plzně a Filip z Prahy.

  Chris Rea jede koncertní turné na podporu svého nového alba Road Songs for Lovers. Vydání novinky je naplánováno na září tohoto roku, evropské turné pak bude odstartováno 7. října v Amsterdamu.

  Zpěvák, kytarista, malíř, milovník blues a motorů, filmař, skladatel klasické hudby, jedinečná a originální osobnost – to jsou charakteristiky muže, který prodal více než 30 milionů alb po celém světě, snad proto, že byl vždycky svůj. V roce 2017 se Chris Rea vrací s hudbou, díky které je tak známý, s albem nádherných rockových balad. Deska, které patří k vrcholům jeho tvorby, také nabízí to, co je pro Chrise typické – jedinečný hlas a skladatelské mistrovství.

  Rea se narodil se v roce 1951 v anglickém Middlesbrough. Debutové album vydal v roce 1978 a pochází z něj i jeho první globální hit Fool (If You Think It‘s Over). Pátého studiového alba Water Sign z roku 1983 se prodalo přes půl milionu kusů a hit I Can Hear Your Heartbeat bodoval v hitparádách po celé Evropě. Následné koncertování rozšířilo jeho fanouškovskou základnu, která mu zůstala věrná i po následující desetiletí. Období po vydání alba King of the Beach v roce 2000 přineslo nejenom úspěch, ale bohužel i onemocnění, které vyústilo v kratší přestávku v jeho kariéře. Po ní se Chris Rea vrátil více ke svým bluesovým kořenům.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...