Bude Ringo sirem?

  • Kategorie: Novinky

    Ve Velké Británii se stále častěji ozývají hlasy, že by Ringo Starr měl být jmenován sirem a povýšen tak do šlechtického stavu. Slavný bubeník Beatles by se tak postavil po bok nejen Paula McCartneyho, ale i dalších hudebních legend jako jsou Mick Jagger, Cliff Richard, Tom Jones nebo Elton John.

    Ringo byl už jako člen Beatles v roce 1965 spolu s ostatními vyznamenán prestižním královským řádem MBE. Paul McCartney byl ovšem v roce 1997 královnou jako jediný člen skupiny povýšen do šlechtického stavu (současně s ním také Elton John).

    Když se v roce 2011 ptali Paula, proč Ringo nebyl jmenovaná sirem, odpověděl: „No, mě se neptejte… Zeptal bych se královny, ale když jsem šel naposled kolem, zrovna nebyla doma. Jinak bych určitě nakouknul a řekl: ‚Hele lásko, nepovýšila bys Richarda Starkeyho? Myslím, že už je čas…‘ Ale asi měla zrovna moc práce s povyšováním Brucieho (pozn.: televizní moderátor Bruce Forsyth).“

    Královna Alžběta II. povyšuje do šlechtického stavu zejména při příležitosti svých narozenin, a to vždy několik významných osobností monarchie. Z mediálně známých to v posledních letech byli například herci Daniel Day Lewis (Poslední Mohykán) nebo Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...