Buddy Holly ožije ve filmu

 • Kategorie: Novinky

  Hudební snímek, jehož hlavní postavou bude rock and rollová legenda Buddy Holly, nabírá obsazení. Film se bude jmenovat Clear Lake podle místa, kde zpěvák a jeho kolegové tragicky zemřeli při leteckém neštěstí v roce 1959.

  Do role Buddyho Hollyho se převtělí irský herec Ruairi O’Connor, asi nejvíc známý jako král Jindřich VIII. ze seriálu Španělská princezna. Hollyho ženu ztvární Diane Guerrero ze seriálu Orange Is the New Black. Jednu z dalších hlavních rolí, manažera a skladatele Normana Pettyho dostal Colin Hanks (King Kong, Jumanji: Vítejte v džungli), syn Toma Hankse (který zase souběžně připravuje film o Elvisovi Presleym, kde hraje pro změnu Elvisova manažera).

  Největší radost mají producenti právě z O’Connora. „Viděli jsme stovky a stovky záznamů konkurzů na tu roli, obrovské množství talentovaných herců i hudebníků, ale Ruairi byl jednoznačně nejlepší, úplně nás odrovnal,“ řekl producent Rick French.

  Buddy Holly zazářil hitem That’ll Be the Day v roce 1957, na koncertech i nahrávkách jej doprovázela skupina Crickets a během několika měsíců vyprodukovali neobvyklé množství nadčasových hitů jako Peggy Sue, Oh, Boy!, Maybe Baby, Rave On aj. Vedle hudby Buddy mimo jiné zaujal tím, že svou image postavil na výrazných brýlích, zatímco jiní zpěváci se snažili slabší zrak skrývat. Bohužel již 3. února 1959 hudebník tragicky zahynul během leteckého neštěstí spolu s dalšími zpěváky Ritchiem Valensem a Big Bopperem.

  Buddyho písničky však žily dále a oživovali je velmi často britské hvězdy jako Beatles (Words Of Love), Rolling Stones (Not Fade Away), Tremeloes (Every Day), Hollies (Take Your Time či celé album Buddy Holly), Peter And Gordon (True Love Ways), ale též Američanka Linda Ronstadt (It’s So Easy) a mnoho mnoho dalších (u nás jeho odkaz šířil zejména Pavel Bobek). Hit Peggy Sue Got Married pojmenoval v roce 1986 romantickou komedii Peggy Sue se vdává s Kathleen Turner a Nicolasem Cagem; o tragické události Buddyho smrti Don McLean složil hit American Pie a Paul McCartney zase produkoval dokument The Real Buddy Holly Story (1985). Není to také poprvé, co Buddy Holly ožije na plátně, kupříkladu roku 1978 jej ztvárnil herec Gary Busey ve filmu The Buddy Holly Story a byl za to dokonce nominován na Oscara.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...