Bubeník Pink Floyd založil novou skupinu

  • Kategorie: Novinky

    Nick Mason’s Saucerful of Secrets, tak se jmenuje nová kapela, kterou pro chystané turné založil bubeník Pink Floyd Nick Mason. Název, který odkazuje na druhé album legendární skupiny, není náhodný. Hudebník by totiž rád připomněl právě nejstarší floydovské písně z tzv. barrettovské éry.

    Mason přizval zajímavé spoluhráče. Na basu bude hrát Guy Pratt, který s Pink Floyd i jejich sólovými členy často v minulosti pracoval. O kytary se postarají Gary Kemp ze Spandau Ballet a Lee Harris z Blockheads. Repertoár kapely by měl být poskládaný z raných singlů Pink Floyd a prvních dvou alb The Piper at the Gates of Dawn (1967) a Saucerful of Secrets (1968), kdy s kapelou působil její zakládající člen a první tvůrčí motor Syd Barrett.

    Mason vydal v roce 1981, kdy se Pink Floyd dostávali do personální krize, sólové album Nick Mason’s Fictitious Sports. Jednalo se ale spíše o projekt hudebnice a skladatelky Carly Bley, který slavný bubeník zastřešil svým jménem. O zpěv se postaral Robert Wyatt z progres-rockových Soft Machine. Mason natočil i několik alb s Rickem Fennem a Michaelem Mantlerem. V roce 2004 napsal úspěšnou autobiografii Inside Out (u nás vyšlo pod titulem Pink Floyd v roce 2007).

    Pink Floyd, Arnold Layne, 1967


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...