Bridge Over Troubled Water #1

  • Kategorie: Novinky

    Před několika dny sledoval svět v přímém přenosu tragický požár The Grenfell Tower, londýnského čtyřiadvacetipatrového domu. Zemřelo zde 79 lidí a jednalo se o nejhorší požárovou katastrofu, kterou Británie zažila od konce II. světové války. Hudební hvězdy natočily jako pomoc přeživším obětem novou verzi hitu Bridge Over Troubled Water. Singl už obsadil první místo britského žebříčku.

    The Who, Brian May (Queen), James Blunt, Robbie Williams, Rita Ora a dalších pět desítek hudebníků nazpívalo a nahrálo své party do nové verze známé písně. Producentem nahrávky je známý porotce talentových soutěží Simon Cowell. Hudebně se sice jedná o tradičně účelový kýč, zároveň však v podobných případech platí rčení, že účel světí prostředky. Singl sbírá prostředky pro pozůstalé obětí a Brity, kteří v Grenfell Tower přišli o veškerý majetek.

    Klasika z pera Paula Simona, byla zároveň labutí písní dvojice Simon & Garfunkel. Vyšla v roce 1970 jako titulní skladba jejich posledního společného (studiového) alba a měla takový ohlas, že na vrchol žebříčku nepustila ani tehdy nejnovější singl Beatles Let It Be.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...