Bratři v akci – Chris a Mick Jaggerovi

  • Kategorie: Novinky

    Micka Jaggera zná bezpochyby každý posluchač Oldies radia. Víte ale, že má také bratra Chrise, který rovněž zpívá? Natočil za posledních 40 let už devět alb, to nejnovější, Concertina Jack, právě vychází.  A Chrisovi na něm vypomohl i slavnější bratr.

    Nejsem žádným přítelem výročí,“ říká Chris Jagger, „ale když probíhá ten kolotoč kolem 50 let Rolling Stones, došlo mi, že je to letos 40 let od mojí první desky.“ Deska Concertina Jack vznikala ve Francii, studio bratrovi zapůjčil právě Mick. Chris prý chtěl pracovat právě tam, aby se kapela dostala do správně atmosféry. Na saxofon na desce vypomáhá i slavný Bobby Keys, který hrál nejen s Rolling Stones, ale tak říkajíc se „všemi“. Od členů Beatles, přes B. B. Kinga a Chucka Berryho po Erika Claptona, Joa Cockera nebo Lynyrd Skynyrd. Na písních nové desky se autorsky podílel právě Chris Jagger, bratr Mick přišel v několika vypomoci svým hlasem (právě včetně titulní nahrávky desky).

    Otec pěti dětí, Chris Jagger,  je o čtyři roky mladší než Mick. Je vystudovaný herec, ale od roku 1973 se příležitostně věnuje i zpěvu, první album z roku 1973 vtipně pojmenoval You Know the Name But Not the Face (Znáte jméno, ale ne obličej).  Hostoval i na albech Rolling Stones (Dirty Work nebo Steel Wheels), či na deskách Erika Claptona (No Reason to Cry), Ricka Payna (Sessions) či předčasně zesnulé francouzské zpěvačky Edith Lefel. Vedle toho působil jako úspěšný novinář a založil i továrnu na kytary a baskytary (jeho výrobek používal např. Gene Simmons z Kiss).

    Takle to bratrům zní společně, titulní píseň alba Concertina Jack:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...