Bratři Knopflerovi do Síně slávy nepřijdou

  • Kategorie: Novinky

    Za několik dní bude do Rock and rollové síně slávy uvedena mimo jiné skupina Dire Straits. Fanouškové zajásali nadvakrát: jednak sympatické ocenění pro kapelu a potom je nepsanou tradicí, že žijí-li členové uváděných kapel, zahrají po ceremoniálu pár písniček společně. Jenomže bratři Knopflerovi nepřijedou… Zaskočí Alexandrovci?

    Dlouho nebylo jasné, jak to s kapelou bude. Mark Knopfler vzal ocenění s klidem Brita jako fakt, ke kterému se není třeba příliš vracet. Když se jej zeptali, kdo by měl skupinu do Síně slávy uvést, jmenoval Boba Dylana nebo Erika Claptona. Zda přijede on sám, neřekl. Nyní je jisté, že jeho bratr David se neukáže. Na sociální sítě napsal, že mu společnost odmítla proplatit cestu, tudíž nikam nepojede.

    Nakonec ticho za Marka rozlouskl klávesista Alan Clark a vnesl do situace i humor: „Koluje tady hodně fám o tom, jestli skupina zahraje v Síni slávy nebo ne, pokud ne, tak proč, a kdo vlastně přijde a kdo ne,“ napsal Clark na svůj web. „Takže tady to je a je to oficiální: přijdu tam já, Guy Fletcher a John Illsley. V rámci ceremoniálu zahrajeme akusticky Telegraph Road, já budu hrát na harmonium, Guy na ukulele a John na banjo. A nebude s námi zpívat Stevie Wonder, jak bylo řečeno, protože by to bylo na hlavu. Ne, po dlouhém rozhodování, kdo by nejlépe zaskočil za Marka, nás napadli jedině Alexandrovci. Začali jsme to chystat, což nebylo jednoduché kvůli napjaté politické situaci, jak si asi dovedete představit. Ale slyšel jsem, že Trump kvůli nám brnkne Putinovi.“

    Kapela Dire Straits působila s krátkou pauzou v letech 1977 – 1995, prodali odhadem přes sto milionů desek a k jejich nejslavnějším hitům patří Sultans of Swing, Romeo and Juliet, Walk Of Life, Money for Nothing (s hostujícím Stingem), Brothers in Arms nebo Your Latest Trick.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...