Bob Dylan získal Nobelovu cenu

  • Kategorie: Novinky

    Pulitzerova cena… Oscar… Grammy… Zlatý globus…Cena prezidenta Spojených států… Rock and rollová síň slávy… které ocenění Bobu Dylanovi ještě chybělo? Nobelova cena za literaturu. Už nechybí. Ve svých pětasedmdesáti letech ji dostal za hudební texty, přesněji za „nové formy poetického vyjádření“.

    „Bob Dylan je skvělým básníkem, ztělesňuje tradici a neustále znovuobjevuje sám sebe,“ napsala tajemnice Nobelovy ceny Sara Danius v rozhovoru na Twitteru. Švédská akademie tak nejprestižnější cenu poslala do Ameriky (za literaturu) po více než dvaceti letech, poslední oceněnou byla spisovatelka Toni Morrison v roce 1993. Zatím jediným Čechem, který ji za literaturu získal, je básník Jaroslav Seifert.

    Bob Dylan neustále jezdí na turné po celém světě (tzv. Nekonečné turné), v poslední době si oblíbil zpívání písní jiných autorů, vydal alba Shadows In The Night (2015) a Fallen Angels (2016) postavené na skladbách známých např. z repertoáru Franka Sinatry, písně autorů jako Sammy Cahn nebo Johnny Mercer. Obě desky též bodovaly v britské i americké Top 10.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...