Bob Dylan na #1 v Billboardu

  • Kategorie: Novinky

    Sedmnáctiminutová skladba Murder Most Foul, kterou Bob Dylan před několika dny vydal ze svého archivu zdarma a takřka bez jakékoliv reklamy (jako track, který mu víceméně zbyl z nedávného natáčení), dobyl jeden z žebříčků časopisu Billboard. A svět div se – je to poprvé, co Dylan na #1 v Billboardu dosáhl.

    Bob písničku, která je jakýmsi deklamovaným exkurzem do novodobé americké historie,  zveřejnil 27. března 2020 jako vůbec první autorskou skladbu po získání Nobelovy ceny za literaturu. „Jedná se o nevydanou písničku, kterou jsme natočili už před nějakým časem, třeba vás zaujme,“ napsal Bob stručně k vydání.

    Murder Most Foul po více než deseti tisících staženích dobyla žebříček Rock Digital Song Sales a Dylan se tak poprvé dostal na vrchol některého ze singlových žebříčků Billboard – byť několikrát bodoval na #2 (s hity jako Like a Rolling Stone, Rainy Day Women #12 & 35 nebo Things Have Changed) a také #1 svými písněmi ovšem v podání jiných autorů (Blowin’ In The Wind od Peter Paul and Mary nebo Mr. Tambourine Man od The Byrds).

    Text písně Murder Most Foul najdete např. na oficiálním webu Boba Dylana.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...