Bill Wyman byl zklamaný z Rolling Stones

 • Kategorie: Novinky

  Na nedávných koncertech skupiny Rolling Stones věnovaných oslavě jejich padesátin vystoupili i bývalí členové kapely Bill Wyman a Mick Taylor. Prvý si na svou roli teď postěžoval, ale doufá, že v budoucnu se bude  opakovat

  V rozhovoru pro časopis Times původní baskytarista kapely Wyman řekl: „V prosinci 2011 mi zavolal Keith Richards a řekl: ‚Hele kámo, nechceš si s náma zajamovat?‘ Potom se mě zeptali, jestli by mě nezajímalo zahrát společně na speciální akci… Myslím, že mě mohli zapojit podstatně víc, když mi řekli, že budu hrát jenom dvě písničky, byl jsem zklamaný.

  Wyman zahrál na londýnském koncertě v písních Honky Tonk Women a It’s Only Rock’n‘Roll (But I Like It). K vystoupení dodal: „Měli jsme jen jedinou zkoušku, dokonce ani na zvukovku se mnou nedošlo, ale nějak jsme to pak sfoukli. Ale nechtělo se mi letět do Ameriky kvůli dvěma písničkám, což myslím pochopili. No…rozhodně to pochopil Charlie Watts.“ Zároveň dodal, že doufá, že se kapela rozhodne zahrát letos na britském festivalu v Glastonbury, kde by prý rád zahrál s nimi.

  Bill Wyman je zakládající člen Rolling Stones (Keith Richard ve svých vzpomínkách konstatoval, že Billa vzali hlavně proto, že měl jako jediný profesionální aparaturu). Hrál na všech deskách i turné skupiny do roku 1992, kdy odešel kvůli náročnému cestování po světě. Na jeho místo nastoupil Darryl Jones, i když dodnes není oficiálním členem kapely, ale pouze najímaným hudebníkem (ostatně stejný post měl v kapele několik let i Ronnie Wood).


  Charlie Watts, Bill Wyman, Keith Richards, Ronnie Wood, Mick Jagger, Londýn, 2012


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...