Beatles znovu v Guinessově knize

  • Kategorie: Novinky

    Nejslavnější skupina historie si připsala další zářez do Guinessovy knihy světových rekordů. Nové vydání alba Beatles z roku 1967 Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band se totiž znovu umístilo na první pozici britského žebříčku. Jedná se o nejdelší pauzu mezi umístěním jedné desky na vrcholu hitparády.

    Skupina Beatles má v seznamech Guinessových rekordů už na dvě stovky záznamů. Namátkou v roce 1964 obsadila jako jediná skupina v historii prvních pět míst žebříčku časopisu Billboard, objednávky jejich tehdy chystaného singlu Can’t Buy Me Love byly rovněž rekordní a udělaly ze singlu „zlatý“ ještě před jeho vydáním (firma EMI registrovala necelé tři miliony objednávek).

    Beatles drží rekordy i v počtu jedničkových singlů, v USA měli 20 hitů #1 (v Británii 17, např. v Holandsku 21), nebo celosvětového prodeje desek – okolo miliardy nosičů. Po smrti Johna Lennona také vstoupilo během jediného týdne do amerického žebříčku hned sedm alb skupiny najednou (plus dalších šest sólových alb Lennona). Ani to se nikomu jinému dosud nepodařilo. Jsou také skrze svou práci držiteli mnoha kuriózních rekordů. Kupříkladu v roce 2008 poslala NASA v rámci oslav svých padesátin digitální záznam písně Beatles Across the Universe (Napříč vesmírem) do kosmu. Píseň tehdy do prostoru letěla rychlostí 300 000 km/h.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...