Beach Boys zvažují turné

 • Kategorie: Novinky

  Skupina Beach Boys patří k největším legendám americké hudební scény, kdy zejména v šedesátých letech sypala do žebříčků hity kalibru Surfin’ USA, I Get Around, California Girls, Sloop John B. nebo Good Vibrations. Dva ze zakládajících členů, Carl a Dennis Wilsonovi, sice již nežijí, nicméně zbylí hudebníci zvažují, že by po letech opět spojili síly…

  Skupina Beach Boys je v posledních letech jaksi rozdělena ve dví. Na jedné straně pod hlavičkou kapely vystupuje hlavní zpěvák Mike Love s dalším mnohostranným hudebníkem, který byl členem kapely už v 60. letech, Brucem Johnstonem (tak zahráli naposledy v Praze v létě roku 2019).
  Druhou větev skupiny představuje její dlouholetý „motor“ Brian Wilson, který má ve své současné kapele k ruce dalšího kytaristu a zpěváka slavné éry Plážových hochů, Ala Jardina. Ne snad, že by mezi oběma skupinami panovalo nepřátelství, ale rodinné vztahy (Mike a Brian jsou bratranci) nevylepšila nedávná žaloba, kterou Mike na Briana podal za ušlý zisk, kvůli svému chybějícímu jménu u autorství mnoha slavných hitů kapely.

  Nicméně jak Mike Love, tak Al Jardin z Brianovy skupiny se nechali slyšet, že je vše na nejlepší cestě ke spojení obou kapel pro nějaké další turné v roce 2021. Zatím naposledy tak učinili k podpoře velmi úspěšného alba That’s Why God Made the Radio, které vydali v roce 2012 (#3 v americkém Billboardu). Tehdy je doplnil ještě pátý žijící (a zakládající) člen, kytarista a zpěvák David Marks. 

  (Na výše přiloženém snímku zleva: Johnston, Marks, Wilson, Love a Jardin.)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...