Art Garfunkel: Za rozpad naší dvojice mohl režisér Hlavy 22

 • Kategorie: Novinky

  Dvojice Simon & Garfunkel  se rozpadla v zenitu slávy v roce 1970, kdy album i píseň Bridge Over Troubled Water vévodily světovým žebříčkům. Nyní Art Garfunkel řekl, že za rozpad dvojice mohl z velké části režisér filmu Hlava 22 Mike Nichols.

  Mike Nichols totiž tehdy oslovil dvojici, aby hrála ve válečném filmu Catch-22, ale poté si to rozmyslel a angažoval jenom Garfunkela. Ten na natáčení přistoupil a frustrovaný Simon o tom napsal písničku The Only Living Boy In New York. Jak se natáčení filmu protahovalo, Simonovi docházela trpělivost, když čekal na Garfunkela s dokončením zmíněného alba. Nakonec hádky vedly k jejich rozpadu.

  Že ale spory neměly hlubších kořenů, dokázal fakt, že spolu oba muzikanti později mnohokrát spolupracovali – počínaje hned Garfunkelovou první sólovou deskou Angel Clare (1973), kde Simon hostoval v písni Down In the Willow Garden. V roce 1975 také nazpívali Top 10 hit My Little Town. Zatím naposledy vyrazili na společné turné v roce 2010.

  Mike Nichols natočil vedle Hlavy 22 snímky jako Absolvent (s Dustinem Hoffmanem), Silkwoodová (s Meryl Streep) nebo Pracující dívka (s Harrisonem Foprdem a Melanií Griffith).

  The Only Living Boy In New York:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...