Amazing Grace na DVD

  • Kategorie: Novinky

    Královna soulu Aretha Franklin se rok po své smrti dočkala vydání prvního většího dokumentu, přesněji záznamu svého koncertního vystoupení z dob největší slávy. Název si film vzal ze slavného gospelu Amazing Grace a připomene i natáčení stejnojmenného zpěvaččina alba z roku 1972. Jedná se totiž o záznam koncertu, který nyní vychází na video nosičích.

    Album i film Amazing Grace vznikaly v lednu 1972 v New Temple Missionary Baptish Church v Los Angeles. V publiku tehdy nechyběli kupříkladu ani členové Rolling Stones nebo zpěvačka Clara Ward. Později veleslavný režisér Sydney Pollack (Tři dny Kondora, Tootsie, Vzpomínky na Afriku) natočil dva koncertní večery, které však dlouhá léta zůstaly nesestříhané ležet v archivu.

    Cestu snímku k fanouškům komplikovaly spory o práva a nakonec i zpěvaččino rozhodnutí vydání filmu blokovat (ačkoliv s jeho obsahem byla údajně sama velmi spokojená). Poprvé mohli Amazing Grace američtí diváci vidět v kinech vloni, přičemž nyní vychází na nosičích DVD a Blu-Ray a dostane se tak i k českým fanouškům neuvěřitelného hlasu Arethy Franklin.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...