Aerosmith vyjedou příští rok na rozlučkové turné

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Americká rocková kapela Aerosmith naplánovala na příští rok rozlučkové turné. „Nastal čas“, stručně uvedl frontman skupiny Steven Tyler při návštěvě známé rozhlasové show. Na dotaz překvapeného moderátora Howarda Sterna, jestli tím myslí, že skupina skončí nadobro, odpověděl „ano“.

    Když se ho ale Stern zeptal, zda o tom ví i kytarista Joe Perry, odpověděl Tyler jen mručením. Následně ovšem zarytě tvrdil, že Aerosmith nebudou jako jiné skupiny, například Kiss nebo The Who, které se loučily věčně.

    Tylerova manažerka ale později jeho slova mírnila a časopisu People řekla, že rozlučková šňůra neznamená definitivní rozpad kapely.

    Aerosmisth se dali dohromady v roce 1970 a hledali inspiraci v britském rocku, hlavně v hudbě Rolling Stones, The Who a Led Zeppelin.  Krátce po vydání stejnojmenného debutového alba v roce 1973 stali jednou z nejpopulárnějších amerických kapel. Se 150 miliony prodaných alb jsou nejprodávanější americkou rockovou skupinou. Drží také rekord v počtu zlatých a platinových alb. V roce 2001 byli „zlí hoši z Bostonu“ uvedeni do Rokenrolové síně slávy a písně Dream On a Toys In The Attic byly zařazeny na seznam 500 skladeb, které formovaly rockovou scénu.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...