Legendární rockeři na fotkách Jimma Mashalla v Praze

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Fotografie rockových hvězd z 60. a 70. let uvidí návštěvníci výstavy The Haight: Love, Rock & Revolution fotografa Jima Marshalla. Uskuteční se v pražské Leica Gallery od 29. ledna do 28. března. Expozice se zaměřuje zejména na poslední koncert Beatles v roce 1966 a na turné kapely Rolling Stones z roku 1972.

    Marshall využíval absolutní svobodu při focení na koncertech a s kapelami měl prý velice blízký vztah, focení si domlouval přes osobní kontakty a doporučení. Třeba u skupiny Rolling Stones působil spíš jako člen kapely než fotograf.

    Marshall dosáhl všeobecného ohlasu zejména díky fotografiím největších hudebních ikon druhé poloviny 20. století. Během své více než padesátileté kariéry vytvořil stovky legendárních snímků, které vstoupily do povědomí veřejnosti prostřednictvím obálek časopisů, hudebních alb a knih. Americký fotograf prý žil stejně divokým životem jako kapely, které zachycoval.

    Expozice v pražské galerii umožňuje nahlédnout do zlomku z Marshallova rozsáhlého díla. Kromě Beatles a Rolling Stones návštěvníci uvidí snímky umělců, jako jsou například Johnny Cash, Jim Morisson, Carlos Santana a mnoho dalších.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...