Led Zeppelin – Celebration Day

 • Kategorie: ČlánkyNovinky

  Audio a video záznam  legendárního koncertu z roku 2007  vyjde v řadě různých podob dne 19. listopadu 2012

  Celosvětová premiéra v kinech už 17. října

  Kapela v prosinci dostane Cenu Kennedyho centra za rok 2012

  Desátého prosince roku 2007 zahráli Led Zeppelin v londýnské O2 Areně jako hlavní tahák vzpomínkového koncertu na jejich přítele a zakladatele gramofirmy Atlantic Records Ahmeta Erteguna. Více než dvouhodinový příval skvělého rocku, tradičně silně ovlivněného blues, se ihned stal součástí zeppelinovské legendy. Zakládající členy kapely Johna Paula Jonese, Jimmyho Page a Roberta Planta na pódiu doplnil Jason Bonham, syn jejich zesnulého bubeníka Johna Bonhama. Zaznělo celkem 16 songů z nesmrtelného katalogu Led Zeppelin, od “Whole Lotta Love” přes “Rock And Roll” a “Kashmir” až po “Stairway To Heaven.”

  Téměř 20 milionů lidí toužilo po vstupenkách, ale na tuhle show Led Zepp, první po 27 letech, se mohlo dostat jen 18 000 šťastlivců, výherců celosvětové loterie o lístky.

  Film Celebration Day bude uveden již 17. října v 1500 kinech ve více než čtyřiceti zemích světa naráz. Následovat budou slavnostní premiéry v Londýně, Los Angeles, New Yorku a dalších velkých městech.
  Vstupenky bude možno získat od 13. září prostřednictvím ledzeppelin.com.

  Celebration Day bude k dispozici v řadě různých video a audio vezí od 19. listopadu na Swan Song/Atlantic Records  (v ČR v distribuci Supraphonu). Konkrétní podoby jednotlivých provedení budou upřesněny brzy.

  Led Zeppelin byli také vybráni jako jedni z držitelů letošní ceny Kennedy Center Honors. Kapela si toto ocenění převezme na gala večeru, pořádaném  2. prosince ve Washingtonu, DC.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...