KISS ZAHRAJÍ V O2 ARENĚ

 • Kategorie: ČlánkyNovinky

  Legendární americká skupina Kiss proslulá svými komiksovými maskami vystoupí 14. června příštího roku v pražské 02 areně. V České republice „monstra“ Kiss vystoupili naposledy v roce 2010 v Praze a Ostravě na turné k tehdejšímu albu Sonic Boom.

  Kiss, kteří od svého vzniku v roce 1973 prodali více než 100 milionů nosičů, letos vydali své dvacáté studiové album Monster.  Kapela známá svou jednoduchou a údernou hudba na pomezí glam rocku a hard rocku, pomalovanými obličeji, divokými kostýmy a dalšími výstřelky v České republice hrála již několikrát, poprvé v roce 1996. Pro komunistický režim v bývalém Československu byli nepřijatelní nejen pro hlučnou muziku, ale také kvůli logu s runovými S evokujícími uniformy jednotek SS. Podsouvat Kiss nacistické sklony je však podle hudebních publicistů nesmysl. Už proto, že dva zakládající členové jsou židovského původu.

  „Když nás nenávidíš, v pořádku. Když nás miluješ, dobře. A když stojíš někde uprostřed – jdi domů,“ vyjádřil před časem vztah kapely k okolí Paul Stanley.     Skupina, jejíž členové se prezentují v převlečení za démona, hvězdného chlapce, mimozemšťana a kočku, má mnoho příznivců i v České republice. V polovině letošního října bylo nové album Monster na druhém místě hudební tuzemské prodejní hitparády. „Monster je tutově největší vrchol všeho, co kapela doposud udělala,“ prohlásil Stanley.

  Nahrávka se líbí i většině tuzemských recenzentů. „Monster si mě získalo během chvíle a roztančilo moji churavou rockovou duši. Posluchač se při jejím poslechu ocitne zpátky v dobách, kdy neexistovalo nic jiného než kvalitní rock’n’roll, který vládl světu, byl na vrcholu sil a dává zapomenout na mnohdy strádající aktuální scénu,“ napsal například pro musicserver Ondřej Hricko.     V aktuální sestavě jsou kromě původních členů baskytaristy a zpěváka Gene Simmonse a kytaristy a zpěváka Paula Stanleyho kytarista Tommy Thrayer a bubeník Eric Singer. Mezi jejich největší hity patří Rock And Roll All Night, I Was Made For Lovin‘ You, Love Gun či Detroit Rock City.

  Vstupenky v cenách od 1090 do 1790 korun budou v předprodeji od 22. listopadu.

   

  http://www.youtube.com/watch?v=EXdnZQHj4Yo


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...