Kate Bush odstartovala svou sérii koncertů

 • Kategorie: Články

  Jedna z nejvlivnějších britských hudebnic Kate Bush se po 35 letech vrátila na koncertní pódium. Stejně jako při poslední a zároveň dosud jediné „šňůře“ v její kariéře v roce 1979, i tentokrát vystupuje v londýnském divadle Hammersmith Apollo.

  Kate Bush odehraje v srpnu, září a říjnu celkem 22 koncertů, které už v březnu vyprodala během několika málo minut. První vystoupení absolvovala včera a k dokonale zazpívaným hitům přidala podle agentury Reuters i dvě vizuální interpretace svých delších konceptuálních děl.

  Fanoušky dopředu zpěvačka poprosila, aby její vystoupení nefotili ani nenahrávali. „Chci být ve spojení s vámi jako s publikem, nikoliv s vašimi iPhony, iPady nebo fotoaparáty,“ vzkázala svým příznivcům na svých internetových stránkách.

  Úspěšná kariéra Kate Bush se začala psát v roce 1978, kdy vydala svou debutovou desku The Kick Inside. První singl Wuthering Heights (Na Větrné hůrce) byl inspirován románem Emily Brontëové. Druhý singl The Man With The Child in His Eyes napsala Kate Bush v době, kdy ještě chodila do školy. V roce 1985 vydala zpěvačka páté studiové album Hounds of Love, které zahrnovalo celosvětový hit Running Up That Hill. Celkem má na kontě devět studiových desek.

  Zdroj: www.bbc.com, ČTK


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...