ZZ Top – Gimme All Your Lovin‘

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Vznikli v Texasu, hrají od roku 1969, vystačí si v základu se třemi nástroji a dvěma bradkami, podle kterých je poznají naprosto všichni. ZZ Top mají jedenáct zlatých a sedm platinových desek, jen v Americe prodali na 25 miliónů desek a jsou členy Rock and rollové síně slávy. Dnes si představíme jejich Gimme All Your Lovin‘.

  Ačkoliv ZZ Top vyrostli jako bluesrocková skupina, v osmdesátých letech podlehli jako mnozí další módě modernějšího zvuku s rozjezdem všemožných kláves a syntezátorů. Zatímco rockeři a bluesmani skřípali zuby, kapela prodávala tisíce desek. Jejich alba Eliminator se jen ve Spojených státech prodalo na deset milionu kopií. A právě toto album skrývalo i jejich velký hit Gimme All Your Lovin‘.

  Ten po vydání kupříkladu v Británii zcela propadl, ale vzápětí vyskočil do žebříčku v Americe, začal znít v rádiích a brzy jej objevila i Anglie, kde se stal (spolu s pozdější předělávkou Elvisovy Viva Las Vegas) vůbec největším hitem skupiny.

  Skupina k písničce natočila ve své době velmi populární videoklip, často rotující na MTV. Nejen, že pomohl ZZ Top přiblížit mladší generaci, ale kytaristovi a zpěvákovi Billymu Gibbonsovi prý splatil dluh za vůz Ford Hot Rod z roku 1933, který ostatně v klipu můžeme vidět a který se na čas stal jednou z ikonických značek kapely.

  Snímek režíroval Tim Newman, bratr známého hudebníka Randyho Newmana. Zahrál si v něm herec Peter Tramm, který se mihl i v Horečce sobotní noci, a několik krásných děvčat, včetně Jeany Tomasiny, playmate listopadu 1980. Gibbons to později komentoval: „Původně jsme vůbec netušili, že tady je prostor točit videa. Říkali jsme si, kdo by se na nás díval, zatímco hrajem písničku? A tak jsme tam raději vrazili to pěkné červené auto a krásné holky. Vlastně jsme chtěli být hosty ve svém klipu, abychom se na něj vůbec mohli podívat.“

  Perličkou je, že písnička zazněla v jednom díle seriálu Sběratelé kostí, ve kterém současně zahostoval Billy Gibbons i jako herec. Po smrti hudebníka Prince také Gibbons prozradil, že mu tento hudebník velmi chválil právě zvuk kytary v této skladbě.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...