Zombies – Time Of The Season

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Skupina Zombies patří k nejvíc nedoceněným kapelám 60. let. Jejich největší hit se stal navíc hitem až po rozpadu kapely, jmenoval se Time Of The Season.

  Zombies měli rychlý start, když se chytil hned jejich první singl s vlastní písničkou She’s Not There. Potom ale úspěch postupně vychladl, a ačkoliv kapela natáčela stále zajímavější desky, minimální reklama ze strany nahrávací společnosti jejich desky pohřbila.

  Nakonec všechny síly  zaměřili na album Odessey And Oracle a vydali prohlášení, že pokud se ani to nechytí, kapelu rozpustí. Album kritika přijala nadšeně, ale singly z něj opět propadly a kapela se tedy skutečně rozpadla (část se přetransformovala do úspěšných Argent). Když ale po pár týdnech znovu vyšel z desky singl  Time Of The Season, v Americe najednou skupinu „objevili“ a z písničky se stal obrovský hit. Kapele znovu nabídli lukrativní turné, ale muzikanti už podlehli deziluzi a odmítli skupinu obnovit.

  Time Of The Season se stala velkým hitem v Americe,“ konstatoval později zpěvák Colin Blunstone. „Jenomže to bylo až asi o rok později. V té době jsem rozjížděl sólovou dráhu pod novým jménem Neil MacArthur. Bylo to pro mě mizerné období, chtěl jsem se na hudbu úplně vykašlat a vzal jsem místo v kanceláři. Ale úspěch Time Of The Season přinesl nové nabídky a dopadlo to tak, že jsem znovu nazpíval nás starý hit She’s Not There…“

  Zpěvák Colin Blunstone a klávesista Rod Argent spolu dodnes vystupují a příležitostně vydávají i desky (v „nových“ Zombies hraje také někdejší baskytarista The Kinks Jim Rodford). Celí Zombies se čas od čas znovu sejdou na krátká turné, na nichž často hrají právě celé album Odessey And Oracle.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...