Who – The Kids Are Alright

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Kapela Who ukázala hned prvním singlem, že se s ní od toho okamžiku musí na britské rockové scéně jasně počítat. A počítá dodnes, připomeneme si jeden z jejich raných hitů s názvem The Kids Are Alright.

    Stejně jako většinu hitů kapely i tento napsal Pete Townshend a kapela jej natočila na své první album, ještě z části tvořené převzatými písněmi. Je to zároveň nejvíc rhythm and bluesové album kapely, které vyšlo pod názvem aktuálně největšího hitu kapely My Generation. A ačkoliv se jeho nahrávání zúčastnil i Jimmy Page, na The Kids Are Alright patří kytara pouze Townshendovi.

    The Kids Are Alright patří do Townshendova generačního balíčku písní, které vystihovaly nejen jeho pocity, ale názory celé generace jeho souputníků s oblibou se označujících jako hnutí mod. Písnička v době svého vydání nezaznamenala až takový žebříčkový ohlas, protože se na trh jako singl dostala až půl roku po vydání na albu souběžně s další novinkou Who I’m A Boy. Takže fanoušci si přirozeně raději kupovali novinku a The Kids Are Alright se v žebříčku trochu utopila. Navíc byla „nová“ verze oproti albové zkrácena. Přesto patří s odstupem k největším hitům Who a kapele po ní pojmenovala i hudební dokument, který pustila do světa v roce 1979.

    Ostatně převzala ji i dlouhá řada dalších skupin, z nejznámějších jmen např. Green Day, Pearl Jam či Belle & Sebastian. Sám bubeník Who Keith Moon natočil ještě předělávku na své sólové album The Two Sides Of The Moon. Po smrti baskytaristy Johna Entwistlea připsal Townshend do hitu novou sloku jako poctu tomuto kolegovi a občas ji tak zařazují na koncertech.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...