Who – Pictures of Lily

 • Kategorie: Hudební knihovna

  The Who jsou jednou z nejvlivnějších kapel rockové scény, říká se, že Rolling Stones je v roce 1969 raději vystřihli ze svého koncertního filmu Rock and Roll Circus, protože byli až příliš lepší než oni. Zda je to pravda, či ne, nechme bulváru, my se dnes zastavíme u písně the Who – Pictures of Lily.

  Tu napsal Pete Townshend a podle některých biografií bylo jeho záměrem docílit toho, aby se hitem stala píseň o masturbaci. Nicméně přímo to v jejím textu řečené není, zpěvák Roger Daltrey zde vypráví příběh chlapce, kterému otec dá fotky tanečnice jménem Lily. Chlapec se do ní zamiluje, ale posléze zjistí, že fotky jsou už desítky let staré a hvězdná Lily už je přes 20 let mrtvá… Townshenda inspirovaly k příběhu fotografie skutečné tanečnice a hvězdy Vaudevillu Lily Bayliss, které měla jeho tehdejší přítelkyně přilepené v pokoji na zdi.

  Řada rozhlasových stanic si nebyla oním skrytým tématem masturbace jistá a tak raději singl zakázala vysílat, což mu uškodilo v Americe, ale v Británii se i tak deska stala velikým hitem.  The Who i Roger Daltrey sólově ji od té doby dodnes hrají na koncertech a přezpíval ji také David Bowie.

  Perličkou je, že baskytarista John Entwistle zde hraje sólo na lesní roh, jehož hru studoval na konzervatoři, ale profesionálně se mu nikdy nevěnoval.

  Interpret: The Who 
  Autoři: Pete Townshend
  Rok vydání: 1966

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...