Who – Behind Blue Eyes

 • Kategorie: Hudební knihovna

  1. března, slaví své narozeniny zpěvák Roger Daltrey, jedna z hvězd kultovní rockové kapely The Who, bylo mu 67 let a má za sebou kariéru sahající až do začátku 60.let, připomeneme si proto dnes jednu z klasik jeho kapely The Who, rockovou baladu Behind Blue Eyes.

  Pete Townshend, hlavní tvůrčí motor kapely, ji napsal pro hudební projekt Lifehouse, což měla být druhá rocková opera od Who po slavném Tommym, Townshend ji sice nikdy nedokončil, ale několik písní mu z ní zbylo na další desky Who, mimo jiné právě tato, která se objevila na albu Who’s Next v roce 1971.

  Tak jako pro mnoho písní jeho kolegů (jako Johna Lennona z Beatles nebo Rogera Waterse z Pink Floyd) byla inspirací pro Behind Blue Eyes Townshendova osamělost vůči zdánlivě krásnému světu rockové hvězdy. Napsal ji po koncertě v Denveru, po kterém si užil s „groupie“, jednou z dívek, které rockové kapely doprovázely prakticky s jediným záměrem, dostat se některému z jejich idolů do postele. Právě povrchnost těchto vztahů inspirovala Townshenda k napsání Behind Blue Eyes.
  The Who ji s oblibou hrají dodnes téměř na všech koncertech a zajímavostí k názvu písně je, že jak Townshend, tak právě zpěvák Roger Daltrey mají oba modré oči.

  V roce 2003 písničku přezpívala kapela Limp Bizkit pro film Gothika s hvězdnou Halle Berry, přičemž z ní ale vypustili střední rockovou pasáž.

  Interpret: The Who
  Autor: Pete Townshend
  Rok vydání: 1971

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...