U2 – I Will Follow

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Jakákoliv deska kapely U2 je zárukou úspěchu, stejně jako jejich koncerty, momentálně jsou na megaturné k propagaci jejich zatím posledního alba, ale my se dnes podíváme do jejich začátků, na píseň I Will Follow.

  Jediná písnička, kterou U2 hrají na všech svých turné (hráli ji více jak 750x), vyšla na jejich debutovém albu Boy v roce 1980. Text napsal Bono už ve svých čtrnácti letech jako poctu své zesnulé matce (Bono přišel v té době o oba rodiče záhy za sebou). Zároveň je to také vůbec první píseň, k níž  U2 natočili i propagační videoklip, který režíroval specialista na klipy Meiert Avis (ten má na svém kontě filmy k písním Boba Dylana, Bruce Springsteena, Bonnie Rait nebo Jeffa Lynna a s U2 spolupracoval i později na snímcích k A Celebration, New Year’s Day, Gloria aj.).

  I Will Follow byl v pořadí čtvrtý singl kapely a první, který se propracoval do žebříčků, ačkoliv v domovské Británii zabodoval až následující Fire, byl také prvním, který se prosadil ve Spojených státech.  V 80. letech vyšla skladba v Holandsku, Německu a Americe na singlu ještě dvakrát v koncertních verzích. Perličkou je, že producent desky Steve Lillywhite  na studiové nahrávce hraje na zvonkohru, ale natáčeli jako efekty i rozbíjení lahví o podlahu nebo zvuk jízdního kola, na které „hráli“ noži a lahvemi.

  Mezi kapely, které I Will Follow převzali do svého repertoáru patří např. Hootie & the Blowfish nebo Third Eye Blind.

   

  Interpret: U2
  Autoři: U2
  Rok vydání: 1980

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...