Troggs – With A Girl Like You

 • Kategorie: Hudební knihovna

  V roce 1966 proslavil syrový singl Wild Thing skupinu Troggs po celém světě. Proto se na další desku kapely čekalo s velkými nadějemi. A Troggs fanoušky nezklamali, ačkoliv zariskovali. Zatímco Wild Thing napsal profesionální skladatel Chip Taylor, pro nový singl zkusil své skladatelské štěstí přímo zpěvák kapely Reg Presley – a uspěl.

  První písničky jsem skládal, už když jsem si přivydělával na stavbě jako zedník. Potřebovali jsme svůj materiál,“ vzpomínal později a dodával: „Když jsem dopsal With A Girl Like You, šli jsme do studia a měli pětačtyřicet minut na všechno. Museli jsme udělat dvě písničky na singl a vypadnout, protože studio měl zamluvené orchestr a my měli jen těch pětačtyřicet minut.“

  Troggs tedy obě písničky nahráli ani ne za hodinu. „Říkali jsme si, že je to úplně na ho*no, že to musíme přehrát, udělat znovu, ale prostě nám víc času nedali. A udělali bychom to líp? No asi ne…prostě ten první podělanej pokus byl beztak nejlepší,“ vzpomínal později svým charakteristickým slovníkem zpěvák Reg Presley, který si svůj umělecký pseudonym vybral podle Elvise Presleyho.

  Na B stranu měli Troggs času ještě méně a tak jednoduše nahráli parafrázi předchozího hitu Wild Thing. Píseň I Want You mu byla téměř k nerozeznání podobná, což bylo na hranici žaloby ze strany Taylora. Nicméně to nikdo neřešil, protože I Want You z rádii nezněla. Byla to With A Girl Like You, která letěla éterem den co den a na dva týdny ovládla britský žebříček. Nepochybně by se tam držela i déle, kdyby Beatles právě nevydali nový singl Yellow Submarine / Eleanor Rigby.

  Později si hit našel cestu do mnoha filmů jako Piráti na vlnách, Záře, Hezké sny, Flirtování či do seriálu Kriminálka New York. Přebírali ji také hudebníci z různých zemí jako Švéd Harpo, Ital Chriss či Američané Alex Chilton a Dave Sitek.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...