Tremeloes – Here Comes My Baby

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela The Tremeloes patřila v 60. letech k nejstabilnějším hitmakerům, když hned dvacetkrát zabodovali v britském žebříčku. Zprvu byl jejich leaderem zpěvák Brian Poole, ale po jeho odchodu se prosadili i sami za sebe. A právě v tom hrál zásadní roli hit Here Comes My Baby.

  Here Comes My Baby napsal Cat Stevens a plánoval ji jako svůj první singl, ale nakonec se rozhodl jinak a zařadil ji jen na své debutní album. A v té době ji právě také „objevili“ Tremeloes, když hledali materiál pro svůj třetí singl bez zpěváka Briana Poola (jejich dva předešlé singly s předělávkami Blessed od Simona & Garfunkela a Good Day Sunshine od Beatles se nechytily).

  Here Comes My Baby ale pojali jinak. Ačkoliv textově nešlo vlastně vůbec o veselou písničku, naopak, byla to zpověď zamilovaného kluka, kterému dívka odešla s jiným, Tremeloes ji natočili v tak energickém stylu a plnou smíchu, že to znělo jako by onen chlapec byl spíš rád, že to tak dopadlo. A posluchači byli rádi také, singl se stal velikým hitem po celém světě a brzy se jej prodalo přes milion kusů, čímž přinesl Tremeloes první (ze tří) zlatých desek v řadě (dalšími byly Silence Is Golden a Even the Bad Times Are Good). 

  V rozhovoru pro Oldies rádio na vznik písničky původní členové kapely Dave Munden (zpěv, bicí) a Rick West (kytara, zpěv) vzpomínali:

  Dave: "To byl náš první sólový hit bez Briana. Písničku objevil Alan Blakley a Len (Chip) Hawkes v jednom hudebním vydavatelství. Natočili jsme ji ve velmi skromně a jednoduše zařízeném studiu úplně jinak, než zněla původní verze Cata Stevense, zrychlili jsme ji a přidali více legrace."

  Rick: "Ano, bylo to jen dvou-stopé studio, všechny nástroje jsme natáčeli živě najednou, a vokály jsme točili také současně, stáli jsme všichni kolem jediného mikrofonu."

  Předělávek později vzniklo mnoho, písničku nahráli např. Elizabeth Mitchell, v countryovém duchu The Mavericks nebo v pop-punkovém duchu The Jags. V podání Tremeloes zazněla také třeba v komediálním dramatu Rushmore s Billem Murrayem.

  Interpret: The Tremeloes
  Autoři: Cat Stevens
  Rok vydání: 1967

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...