Temptations – My Girl

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Věhlasný vokální kvintet Temptations poslala do světa jedna z nejvýznamnějších hudebních „stájí“ nazvaná Motown. Hudebníci, kteří pod ní natáčeli, si vzájemně konkurovali, ale také vypomáhali, a tak například píseň Smokeyho Robinsona My Girl nakonec skončila právě u Temptations.

  Smokey Robinson And The Miracles byla kapela, která se proslavila hity jako You’ve Really Got a Hold on Me, The Tracks of My Tears nebo The Tears of a Clown. Smokey napsal My Girl spolu s dalším zpěvákem kapely Ronaldem Whitem a slova inspirovala skutečná dívka – jeho žena Claudette. Už při psaní prý měl v hlavě představu, že by ji zpívali Temptations a to konkrétně jejich zpěvák David Ruffin, který zatím ve skupině nedostal moc sólového prostoru (ostatním se to prý zprvu nelíbilo, ale když to vypadalo, že by jinak písničku nazpívali spíš Miracles, ustoupili Smokeyho přání a Ruffin ji nazpíval).

  Nakonec tedy hlavní hlas zpíval Ruffin a po obrovském úspěchu z něj My Girl udělala nakonec prakticky hlavního zpěváka kapely a z Temptations načas de facto i hlavní hvězdy Motownu (byl to první z jejich čtyřech hitů Nr. 1). Problémy nakonec písnička přeci přinesla, když David Ruffin zcela neudržel pod kontrolu pýchu, kterou mu hit přinesl, což vedlo k velkým problémům uvnitř kapely samotné a v důsledku i ve vynucený Ruffinův odchod z kapely.

  Mezi mnoha slavnými, kteří My Girl přezpívali, najdeme taková jména jako Marvin Gaye, Otis Redding, Dolly Parton, Mamas & Papas nebo Rolling Stones. Písničku známe z TV reklamy i z našich obrazovek a stala se také ústřední melodií stejnojmenného amerického filmu (1994) v hlavní roli s dětskou hvězdou Macaulaym Culkinem (Sám doma aj.). V roce 1992 vyšla ještě znovu na singlu původní verze Temptations a znovu zabodovala v žebříčku, tentokrát ve Velké Británii, kde vyskočila až na 2. místo (při prvním vydání v roce 1964 se zastavila na hranici první padesátky).

  Temptations zařadili písničku i na album sestavené celé z písní Smokeyho Robinsona příznačně nazvaného The Temptations Sing Smokey.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...