Swinging Blue Jeans – Hippy Hippy Shake

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Merseybeatová kapela The Swinging Blue Jeans patřila v Liverpoolu k největším konkurentům skupiny Beatles, se kterými ale zároveň byli blízcí kamarádi a pomáhali si vzájemně v kariéře, dnes si připomeneme jejich hit Hippy Hippy Shake.

    Swinging Blue Jeans byli původně jazzmani, hráli klasický jazzový a dixielandový repertoár, ale s rozjezdem rock and rollu se na něj postupně přeorientovali, dokonce jako domácí kapela ve slavném Cavern Clubu do něj poprvé uvedli jako své hosty právě Beatles. Obě kapely taky měly v repertoáru právě RnR od Chana Romera Hippy Hippy Shake, který v Americe neměl předtím nijak velký ohlas.

    Zatímco Beatles píseň hráli pouze na koncertech (a na CD je i záznam z jejich rozhlasové show pro BBC), Swingující džíny písničku nahráli na svůj třetí singl o Vánocích roku 1963, Beatles ji v rádiovém pořadu BBC hned označili jako jasný příští hit a singl se skutečně protlačil až na druhé místo žebříčku v době, kdy se o první místo prali právě Brouci (I Want To Hold Your Hand) a Dave Clark Five (Glad All Over).

    Netrvalo dlouho a písničku si mohli živě poslechnout i Čechoslováci, protože v roce 1968, právě onoho pohnutého léta přijeli Swinging Blue Jeans na krátké turné i do tehdejšího Československa. U nás také Hippy Hippy Shake v té době přezpíval Pavel Sedláček s kapelou Mefisto.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...