Swinging Blue Jeans – Good Golly Miss Molly

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Hitem, který „Swingující džíny“ poslal do světa, byla jejich předělávka do té doby téměř neznámé Hippy Hippy Shake. Pro další singl si vybrali pomalejší píseň You’re No Good, ale producent firmy EMI Wally Ridley to odmítl. Řekl, že potřebují něco velmi podobného prvnímu hitu, protože to teď budou fanoušci chtít. A měl částečně pravdu, skupina natočila od Little Richarda vypůjčenou Good Golly Miss Molly a byl to opět hit, i když tentokrát ne až v první desítce. A jelikož tehdy kapela byla populární i v Německu, přezpívali hit rovnou ještě do němčiny.

    Good Golly Miss Molly jako první vydala kapela The Vailants, ale svou verzí je doslova převálcoval Little Richard v roce 1958. Ani on ale není jejím autorem (ačkoliv si tyto zásluhy víceméně rád přivlastňuje), napsali ji producent Robert Blackwell a jeho kolega skladatel John Marascalco. Do textu dali tehdy mimo jiné i slova „sure like the ball“, což je velmi dvojsmyslná fráze narážející na orální sex. To inspirovalo mnohé posluchače k tomu hledat v textu sexuální podtext, a příběh o tancující dívce Molly vykládali jako příběh prostitutky Molly, do které se vypravěč zamiluje. Inu, každému, co jeho jest.

    Swinging Blue Jeans písničku v roce 1964 zahráli na slavném koncertu vítězů anket časopisu New Musical Express, kde se sešla taková sestava interpretů jako Beatles, Rolling Stones, Manfred Mann nebo Hollies. Nechybí pak v jejich repertoáru dodnes, protože ačkoliv v dnešní sestavě kapely už není jediný člen jejich slavné éry 60. let, stále vystupují (dokonce navštívili Československo v roce 1968).

    A samotnou píseň hrály stovky dalších hudebníků včetně hvězd jako Jerry Lee Lewis, Creedence Clearwater Revival, Bruce Springsteen, Status Quo, Gene Vincent a mnoho dalších.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...