Suzi Quatro – Can The Can

 • Kategorie: Hudební knihovna

  V sedmdesátých letech nebylo moc měsíců, ve kterých by neměla v britském žebříčků Suzi Quatro nějaký hit. Suzi byla původem Američanka, ale sláva na ni čekala hlavně v Evropě – nicméně např. singl Can The Can bodoval po celém světě.

  Pro Suzi ho napsali dva největší hitmakeři glamrockového stylu, skladatelé Nicky Chinn a Mike Chapman, kteří zásobovali písničkami také Sweet, Mud, Racey nebo Arrows. K Suzi jim otevřel cestu slavný producent Mickie Most (Animals, Herman’s Hermits, Donovan…). Samotný název je hříčka, která říká, že dvě stejné plechovky nejdou dát do sebe, což je zároveň metaforou pro vztah dvou lidí. Jak Nicky Chinn později prozradil, moc si nelámali hlavu s tím, jestli to lidi napadne, hlavně se jim líbilo, jak ona fráze zní.

  Suzi: „Když mi pustíte písničku, tak vám po prvním poslechu řeknu, jestli to bude hit nebo ne. A jakmile jsme tuhle dodělali, věděla jsem, že to je přesně ono.“ A byla to skutečně trefa do černého, Suzi s písničkou dobyla nejen britský žebříček, ale i řadu dalších evropských, stejně jako japonský nebo australský.  

  Interpret: Suzi Quatro
  Autoři: Nicky Chinn / Mike Chapman
  Rok vydání: 1973

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...