Supremes – You Can’t Hurry Love

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Když vznikaly pod názvem Primettes, leckdo jim předpovídal rychlý konec. Tři dívky v konkurenci stovek dalších dívčích skupin… Primettes měly ale jedno jasné eso v rukávu. Eso jménem Diana Ross. Pod novým názvem Supremes se v šedesátých letech staly vůbec nejúspěšnější dívčí skupinou, která bez problému ustála i britskou invazi v čele s Beatles.

    You Can’t Hurry Love pro Supremes napsal stabilní tým profesionálních motownských skladatelů Holland-Dozier-Holland (Motown bylo jméno vydavatelství, pro které Supremes nahrávaly). Původní titul písně měl znít This Is Where I Came In, ale Eddie Holland se nechal pro nový název inspirovat gospelovou skladbou You Can’t Hurry God (od Dorothy Love Coates). Hudebně chtěli autoři navázat na jeden starší hit Supremes, jak po letech prozradil Lamont Dozier: „Snažili jsme se zrekonstruovat hit Come See About Me, ale nějak se to změnilo a nakonec z toho vylezla You Can’t Hurry Love. V základu se tam vznášel takový gospelový nádech.“

    Dívky v čele s Dianou Ross písničku nahrály na přelomu června a července roku 1966 a vzápětí sesadily z čela žebříčku Donovana s jeho hitem Sunshine Superman (v Anglii se dostaly na #3). Byl to již sedmý hit, který Supremes na první místo poslaly. Televizní impresário Ed Sullivan si je proto opět pozval do své show, aby hit v televizi zazpívaly celé Americe. Skladba měla takový ohlas i v okolním světě, že ji nakonec dívky transformovaly i do italštiny jako L’amore verrà.

    V roce 1982 byl osloven Phil Collins, zda by nenatočil předělávku písničky pro stejnojmenný film (Nemůžeš uspěchat lásku, v hlavní roli Bridget Fondová). Jeho nahrávka pak měla sama ohromný úspěch, v Británii to dotáhla na vrchol, v USA na #10. Bylo to vůbec poprvé, co Phil prezentoval jako singl převzatou skladbu. Na obale desky Supremes parodoval ve stejné póze, jako zpívaly (byla to ale parodie velmi pozitivně míněná, Collins k celé scéně Motownu od dětství velmi vzhlížel). You Can’t Hurry Love poté znovu zazněla ještě ve filmu Nevěsta na útěku (Julia Roberts, Richard Gere) v roce 1999, tentokrát v podání Dixie Cups.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...