Sonny & Cher – A Cowboy’s Work is Never Done

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Konec šedesátých let znamenal pro pěveckou, manželskou a hereckou dvojici Sonny & Cher dočasný ústup ze slávy. Éter obrovských úspěchů kolem období vydávání hitů jako I Got You Babe nebo The Beat Goes On postupně vyšuměl, dvojice spadla do druhé padesátky Billboardu a vypadalo to na závěr kariéry. Do toho navíc Cher otěhotněla…

  Ačkoliv dvojice nebyla nikterak konzervativní, příliš si nerozuměla s érou hippies. Sonny, který se staral o veškerý management, šel nakonec přímo proti vkusu a zájmu tehdejších mladých lidí. Zatímco teenageři žili politikou, Vietnamem a okouzlením z drog, Sonny & Cher se přesunuli do Las Vegas, nablýskaného světa mimo realitu. Zde více přičichli k masovější televizní zábavě a nakonec získali prostor pro vlastní pravidelnou televizní hodinovku plnou písniček i humoru. A tehdy Amerika dvojici znovuobjevila, Cher nazpívala hit Gypsies, Tramps & Thieves a se Sonnym se chytil i nový singl, duet All I Ever Need Is You. Nově nakopnutou kariéru potvrdil i další žebříčkový zásah, duet A Cowboy’s Work Is Never Done.

  Stejně jako většinu hitových písní dvojice, i tuto složil sám Sonny Bono, a to jako kombinaci mezi stylem amerických westernových písní a populárním rytmem řeckých lidovek. Westernové téma bylo ostatně Sonnymu velmi blízké, napsal na podobné téma řadu písní, včetně např. Bang Bang (My Baby Shot Me Down), sólového hitu jeho ženy. O aranžmá se zasloužil Michel Rubini, který spolupracoval také s Rayem Charlesem, Frankem Zappou nebo Barbrou Streisand.

  Zvukový inženýr Barry Rudolph vzpomínal, jakým stylem tehdy probíhalo nahrávání: „Sonny byl prostě Sonny, pořád chodil okolo, vtipkoval s hudebníky a pomáhal Cher s frázováním. On měl absolutní sluch; jakmile něco trochu nesedělo, okamžitě to slyšel. A když potom Cher zpívala, nikdo nesměl být ve studiu, ona totiž byla strašně stydlivá…“

  Novou desku dvojice představila ve své show Sonny & Cher Comedy Hour a byl z toho opět veliký úspěch. A Cowboy’s Work Is Never Done se chytla v Americe, Kanadě, Austrálii nebo Německu, zazněla později v komedii Buď v klidu (s Johnem Travoltou a Umou Thurman), převzala ji také americká cikánská kapela Diego’s Umbrella. V hlasování fanoušků o nejoblíbenější skladby dvojice (na oficiálním webu Cher) zaujala 9. místo. Zároveň to byl také poslední výrazný hit, který dvojice Sonny & Cher nazpívala.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...