Sonny And Cher – All I Ever Need Is You

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Americká hvězda Cher je dodnes stálicí, která se vrací jak do singlových hitparád, tak na plátna kin. O obě profese se prakticky postaral její někdejší manžel a také umělecký partner Sonny Bono, se kterým natáčela první desky, filmy i TV show. Dnes si představíme jejich duet All I Ever Need Is You.

    Jimmy Holiday a Eddie Reeves byli dva skladatelé, kteří tento hit složili. Původně vůbec nemysleli na tehdy populární dvojici Sonny & Cher. Ti už měli za sebou první sérii úspěchů, včetně slavných I Got You Babe nebo The Beat Goes On, sama Cher zrovna vedla žebříček s hitem Gypsies, Tramps & Thieves a se Sonnym rozjeli velmi úspěšnou TV show. Nicméně autoři budoucího hitu měli v hledáčku countryového zpěváka Kennyho Rogerse, který dostal jako první nabídku natočit All I Ever Need Is You.

    Kenny Rogers ale písničku odmítl a tak autoři zašli za Rayem Charlesem. Ten už je neodmítl a nazpíval ji, ale přesto v ní necítil hitový potenciál a pouze ji schoval na jedno ze svých alb (The Volcanic Action Of My Soul). Sonny & Cher zatím chystali novou desku a sháněli dobrý materiál. Johnny Musso z nahrávací společnosti, kde pracovali, jim poslal novou desku Charlese, zda je tam něco nezaujme. Volba byla jasná a za pár dnů šla do světa jejich verze All I Ever Need Is You.

    Singl měl okamžitě obrovský úspěch, prodalo se ho na 900 tisíc kusů, vyskočil do první desítky v Americe, Británii i Kanadě (v sekundární hitparádě Billboardu Adult Contemporary, sestavované podle četnosti rozhlasového vysílání, to dotáhl až na vrchol, kde se držel pět týdnů). Ještě téhož roku písničku znovu vrátil do countrových žebříčků Ray Sanders, a nakonec i Kenny Rogers uznal chybu svého původního rozhodnutí. Písničku nazpíval jako duet se zpěvačkou Dottie West a v country žebříčku se s ní tehdy probojovali až na vrchol.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...