Small Faces – All Or Nothing

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Steve Marriott a Ronnie Lane byl skladatelský tým v šedesátých letech vyslovovaný se stejnou úctou jako dvojice Jagger-Richards nebo Lennon-McCartney. Pro kapelu Small Faces, ve které oba hráli, složili celou řadu hitů i zajímavých alb. Jednou z jejich nejlepších písní je bezesporu All Or Nothing.

  Základ písničky napsal Steve Marriott a pravděpodobně se nechal inspirovat svými tehdejšími nevydařenými vztahy. Jedna verze mluví o rozchodu se snoubenkou Sue Oliverovou, ale spíš byl inspirací vztah s modelkou Jenny Rylance. S tou se spřátelil v roce 1966, ale byla tehdy zasnoubena s Rodem Stewartem. Přátelský vztah se jim brzy vymkl kontrole, Jenny utekla k Marriottovi, ale opět se vrátila zpět k Rodovi. Ani to ovšem dlouho nevydrželo a se Stevem si nakonec „ano“ řekli v Londýně v květnu 1968. Rozvedli se o pět let později, když se Marriott stále více dostával do zajetí drog a alkoholu.

  V roce 1966 ale byl vztah plný vášní a nejisté budoucnosti a dal mimo jiné vzniknout právě i písni All Or Nothing, kterou Small Faces do světa pustili v srpnu toho roku a střídali se na prvním místě britského žebříčku s Beatles a jejich singlem Eleanor Rigby / Yellow Submarine.

  Když se Marriotta ptali v roce 1984, kterou z písniček Small Faces, na kterých se podílel jako autor, by vybral za nejlepší, řekl: „Myslím, že All Or Nothing, z těch, co jsem napsal, skutečně šlape. Kdybych měl za sebe vybrat písničku, která nejlépe vystihuje tu dobu, byla by to asi ona.“ Bubeník kapely Kenney Jones k ní dodal: „Dostala nás přesně tam, kde jsme hudebně chtěli být. Nebyl to takový popík jako předešlé hity, ale zároveň byla i komerčně silnější a lepší než cokoliv, co jsme předtím udělali.“

  All Or Nothing převzali později např. Manic Street Preachers, Tygers of Pan Tang, americká punková skupina X a u nás kapela Katapult.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...