Slade – Far Far Away

 • Kategorie: Hudební knihovna

  V 70. letech se o přízeň posluchačů praly tři skupiny podobného stylu – Slade, Status Quo a Sweet. Všechny začínali s klasickým rock and rollem a v době své největší slávy se vrhly do vod tzv. glam rocku, muziky s rock and rollovým základem, ale blyštivě nasvícenou módou kolem něj. Dneska se podíváme na jeden z takových hitů od Slade Far Far Away.

  Základ písně napsal frontman kapely Noddy Holder během jednoho z mnoha turné kapely, podle jeho slov se mu stýskalo po domově, koukal se z okna hotelu na Mississippi, když ho napadly slova pro tuto píseň, manažer Chas Chandler (někdejší baskytarista The Animals) ho ihned donutil písničku napsat a hit byl za chvíli s pomocí baskytaristy Jima Lea na světě.
  Slade ho poté použili ve svém filmu, Slade in Flame, kde hráli prakticky sami sebe, rock and rollovou kapelu, která se proslaví, ale sláva s sebou přinese i problémy, které vedou k jejímu rozpadu (ve skutečnosti hrají ovšem dodnes). Film i deska měly veliký úspěch, album získalo zlatou desku za prodej (singl se dostal na 2. místo v žebříčku), kritik BBC Mark Kermode film nazval Občanem Kanem své doby.

  Interpret: Slade
  Autor: Noddy Holder / Jim Lea
  Rok vydání: 1974

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...