Shakin‘ Stevens – This Ole House

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Shakin‘ Stevens v osmdesátých letech jasně dokázal, že rock and roll a rockabilly v tom klasickém stylu let padesátých vůbec nejsou pasé. Naopak měl tehdy obrovský úspěch a jedním z jeho největších hitů byla i předělávka staršího čísla This Ole House.

  This Ole House byl rock and rollová písnička ze samých začátků RnR horečky, v roce 1954 ji do světa pustil její autor Stuart Hamblen. To byla sama o sobě zajímavá osobnost, na jedné straně kovboj s problémy s alkoholem, zpěvák a rozhlasový moderátor, na druhé politik a skladatel křesťanských písniček. Hamblen byl kamarád s hercem Johnem Waynem a společně jednou vyrazili na lov do divočiny, v horách tak stranou veškeré civilizace náhodou objevili ruiny starého domu s ostatky jeho obyvatele. Právě to se stalo námětem rock and rollové písničky, kterou o tom Hamblen napsal.

  Poprvé se písničky ujala Rosemary Clooney a vzala ji až na vrchol amerického žebříčku v roce 1954, v Anglii ji hned přezpívaly Bille Anthony a Alma Cogan a rovněž s ní měly veliký hit. Poté se na čas na písničku zapomnělo, ale právě na jaře roku 1981 ji znovu na světlo vytáhl Shakin‘ Stevens. Ten měl za sebou čtyři menší hity, ale právě tento singl mu přinesl velkou slávu, když This Ole House po téměř třech desetiletích od vzniku znovu vyletěla až na vrchol žebříčku. A byla to natolik silná nahrávka, že když s ní před šesti lety znovu vystoupil Stevens v britské televizi, znovu se vrátila do první dvacítky hitů.

  Vedle mnoha dalších ji svého času přezpíval i jeden z otců rock and rollu Carl Perkins.

  Interpret: Shakin‘ Stevens
  Autoři: Stuart Hamblen
  Rok vydání: 1981

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...