Rolling Stones – It’s All Over Now

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Rolling Stones jsou jednou z kapel, která má pochopitelně v naší hudební knihovně větší prostor, vždyť jen v Anglii v 60. letech vydali 15 hitových singlů a v Americe dokonce 25x zabodovali v žebříčku Billboard. Poprvé na vrchol hitparád dosáhli se singlem It’s All Over Now.

  It’s All Over Now byl menší hit americké kapely The Valentinos, který Stoneům pustil DJ Murray The K, který si je pozval do svého rádiového pořadu během prvního amerického turné kapely. Tehdy je Amerika přijala dost rozporuplně a kupříkladu, když se autor písně Bobby Womack dozvěděl, že se Stones rozhodli jeho písničku natočit, vzkázal Jaggerovi, ať si napíše nějakou svojí a tu jeho, ať nechají být. A legenda taky praví, že když mu o šest měsíců později, přišel šek s částkou, kterou mu Rolling Stones vydělali, poslal Jaggerovi druhý vzkaz, že teď od něj můžou nahrát cokoliv, co jen budou chtít.

  Rolling Stones si skutečně písničku oblíbili tak, že ji nahráli ještě během turné ve studiích v Chicagu a vydali ji jako svůj čtvrtý singl. Předešlá Not Fade Away je poprvé vystřelila do Top 10, ale právě It’s All Over Now poprvé dosáhla až na vrchol.

  Keith Richards ve své autobiografii psal, že mu John Lennon kritizoval jeho sólo v téhle písničce a že on sám s ním souhlasí. Naopak třeba Bruce Springsteen ho ale označil za skvělé.  Písničku přezpíval také kde kdo, např. Rod Stewart, Grateful Dead, AC/DC, Tom Petty And The Heartbreakers nebo Johnny Winter.

  Interpret: The Rolling Stones
  Autoři: Bobby Womack
  Rok vydání: 1964

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...