Rolling Stones – I Wanna Be Your Man

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Beatles a Rolling Stones byli největší rivalové v šedesátých letech, byli to ovšem také kamarádi, kteří si vzájemně nejednou vypomáhali (a občas koordinovali vydávání desek, aby si je vzájemně nevytlačili z žebříčků). John Lennon s Paulem McCartneym napsali pro Stones jejich druhý hit – I Wanna Be Your Man.

  Byla to tehdy velká náhoda, manažer Stones Andrew Oldham pracoval původně pro Beatles, náhodou potkal Lennona s McCartnym, když jel za Stones na jejich zkoušku (Rolling Stones tehdy zrovna vydali svůj první singl, předělávku Come on Chucka Berryho). Oba souhlasili, že se půjdou na kapelu podívat (už dříve je viděli hrát) a okamžitě si padli do noty. John s Paulem měli právě rozdělanou I Wanna Be Your Man, nabídli ji Stonům a hned na místě ji také dopsali. Rolling Stones ji potom vydali jako svůj druhý singl a ten měl ještě větší úspěch než předešlá Come On, poprvé se s ní dostali do britské Top 20 (Beatles ji s Ringovým zpěvem natočili na své druhé album).
  Mick Jagger k tomu později řekl: „John s Paulem nám ji dali a byla to komerčně silná věc, přesně to, co jsme tehdy potřebovali, dali jsme do toho trošku stylu Elmora Jamese, nebo tak někoho. Neslyšel jsem to už celé věky, dneska už to asi zní podivně, protože to nemělo prakticky žádnou produkci, ale byl to hit a skvěle to znělo živě."

  Perličkou je, že jde o jednu z mála nahrávek Rolling Stones, kde je slyšet doprovodný zpěv Briana Jonese (kterému zpívat jinak raději nedovolili), více ale zaujme jeho skvělá slide kytara.  Také s ní otevírali vůbec první díl poté velmi populárního pořadu britské televize Top Of The Pops.

  Interpret: Rolling Stones
  Autoři: John Lennon / Paul McCartney
  Rok vydání: 1963

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...