Rolling Stones – Get Off Of My Cloud

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Každá kapela, která vydá zásadní hit, řeší vždy stejný a těžký problém – jak na něj navázat další písničkou, aby se dokázala vyrovnat. Jak z podobné frustrace vyšli Rolling Stones po hitu Satisfaction, to dokazuje singl Get Off Of My Cloud.

  Satisfaction bourala v roce 1965 všechny světové žebříčky a nahrávací společnost Decca rozhodně chtěla kout železo, dokud bylo žhavé, a proto už po měsíci tlačili na Stones, aby přišli s novou písničkou. Keith Richards později vzpomínal, že to bylo skutečně ubíjející a Get Off Of My Cloud napsali vysloveně s pocitem „Nechte nás už na pokoji“. Prý si od ní tehdy ani nic neslibovali, byla to vysloveně reakce na neustále dotazy, co už mají připravené za novinku. Jenže podmanivý kytarový riff a jednoduchý, ale nápaditý doprovod bicích Charlieho Wattse dostaly písničku zase až na vrchol žebříčků. Richards, který hit napsal (Mick Jagger ho opatřil textem) se dodnes netají tím, jak moc ho to překvapilo. Na druhé straně singlu bylo také dodnes oblíbené číslo Stones – balada I’m Free.

  Některé rádiové stanice tehdy Get Off Of My Cloud přesto moc nehrály, protože si mysleli, že text je o drogách. Stones ji často zařazovali i do koncertních show a písnička později ještě vyšla v živých verzích na albech Got Live If You Want It! (1965), Love You Live (1977) a The Biggest Bang (2007).

  Interpret: The Rolling Stones
  Autoři: Mick Jagger / Keith Richards
  Rok vydání: 1965

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...