Rolling Stones – Get Off Of My Cloud

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Každá kapela, která vydá zásadní hit, řeší vždy stejný a těžký problém – jak na něj navázat další písničkou, aby se dokázala vyrovnat. Jak z podobné frustrace vyšli Rolling Stones po hitu Satisfaction, dokazuje singl Get Off Of My Cloud.

    Satisfaction bourala v roce 1965 všechny světové žebříčky a nahrávací společnost Decca rozhodně chtěla kout železo, dokud bylo žhavé. Už po měsíci tlačili na Stones, aby přišli s novou písničkou a dalším obdobným hitem. Keith Richards později vzpomínal, že to bylo skutečně ubíjející a Get Off Of My Cloud napsali vysloveně s pocitem „Nechte nás už na pokoji“.

    Skupina si od písničky nic neslibovala. Byl to producentům hozený „odpad“, reakce na neustále dotazy, co už mají připravené za novinku. Jenomže i takový odpad Rolling Stones odpadem vlastně nebyl. Podmanivý kytarový riff a jednoduchý, ale trefný doprovod bicích Charlieho Wattse dostaly písničku zase až na vrchol žebříčků. Keith Richards, který melodii napsal (Mick Jagger ji opatřil textem) se dodnes netají tím, jak moc ho to překvapilo. Na druhé straně singlu bylo také dodnes oblíbené číslo Stones – balada I’m Free.

    Některé rádiové stanice tehdy Get Off Of My Cloud přesto moc nehrály, protože si mysleli, že text je o drogách. Úspěch to ale nemělo šanci ovlivnit. Stones ji často zařazovali i do koncertních show a písnička později ještě vyšla v živých verzích na albech Got Live If You Want It! (1965), Love You Live (1977) a The Biggest Bang (2007).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...